Projektujemy dietę

Zmęczyły Cię katorżnicze diety? Masz dość efektu jojo?
Chcesz wprowadzić zmiany, których efekty nie będą chwilowe?
Dieta powinna być dopasowana do Ciebie, dlatego trzeba ją odpowiednio zaprojektować.
Zrobimy to wspólnie w następujący sposób…
1. Planujemy!

Byłeś już na diecie „od jutra się odchudzam”, która zakończyła się porażką? Ważnym elementem wprowadzania zmian w odżywianiu jest planowanie. Aby dieta była dla Ciebie prostsza, warto dokładnie określić cele i motywacje. Istotne jest też poznanie przeszkód, które możesz napotkać. Dzięki temu będziesz szczegółowo wiedział, co po kolei robić, a w gorszych momentach będziesz miał plan awaryjny. Pomogę ustalić Ci strategię i dokładnie zaprojektować dietę.
 

2. Jedz zdrowo, ale po swojemu!

Podstawą efektywnego odchudzania jest dobrze zbilansowana dieta.

1. Zadbamy, aby w Twojej diecie znalazły się różnorodne produkty. Nie istnieje jeden magiczny produkt, który dostarczałby wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

2. Dobierzemy odpowiednią ilość energii (kalorii). Każdy człowiek jest inny. Różnimy się między innymi: wiekiem, wzrostem, płcią, poziomem aktywności fizycznej. Ważne jest, aby optymalnie dobrać ilość spożywanej energii do Twoich potrzeb.

3. Dopasujemy jadłospis do Twoich preferencji smakowych. Twoje diety odchudzające opierały się na produktach, których nie lubisz? Usłyszałeś, że już nigdy nie możesz jeść słodyczy, pizzy i innych „niezdrowych” przysmaków? Błąd! Podstawą jest równowaga. W dobrze zbilansowanej diecie znajdzie się miejsce również na czekoladę czy pizzę. Ważny jest, umiar.
3. Baw się ruchem!

Sukces odchudzania zależy głównie od tego co jesz, jednak aktywność fizyczna też ma znaczenie. Nie należy kojarzyć aktywności fizycznej tylko z treningiem na siłowni czy fitnessem. Nie lubisz tych form ruchu? Nic straconego. Opcji jest mnóstwo! Pomogę Ci znaleźć aktywność, którą polubisz. Niech ruch będzie zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.